مشاوره و طراحی انواع شبکه

مشاوره و طراحی انواع شبکه

توسعه فیزیکی و فنی شبکه هاي کامپیوتري، پیشـــــرفت سریع فناوري، و توســعه کاربردهاي شـــبکه نیاز به دانش فنی، تجربه و تسـلط به آخرین دستاوردهاي فناوري را در طراحی شبکه بیش از پیش نمایان ساخته است

همچنین انتخاب پیمانکار مناسب جهت اجراي شــبکه با درنظر گرفتن توان فنی و ســابقه آن، و نظارت بر نحوه اجراي پروژه از به هدر رفتن سرمایه و زمان براي پیاده سـازي شبکه جلوگیري و اجراي صحیح آن را تضــــــمین میکند. بدین ترتیب، این مجموعه خدمات شامل چهار بخش مهم می باشد:

     ارائه مشـــــاوره در خصــــــوص برپایی یک شبکه استاندارد

    طراحی شبکه با در نظر گرفتن نکات فنی، اقتصـــادي و زیبایی

    طراحی شــبکه منطبق با کاربرد هاي IT در ســازمان شـــما

    مشـاوره در انتخاب و خرید تجهیزات نرم افزاري و سخت افزاري

  مراحل و روند اجرائی "امداد کامپیوتر تهران" در طراحی و پیاده سازی انواع شبکه های کامپیوتری:

 

 بررسی و نیاز سنجی سازمان

 

    هر سازمانی شبکه مخصوص خود را لازم دارد. نمی توان یک نسخه کلی برای شبکه پیچید و آن را برای تمامی شرکت ها به مرحله اجر گذاشت. تعداد کاربران، تعداد و تنوع نرم افزارهای مورد استفاده، نوع و کیفیت اینترنت مصرفی، میزان اهمیت امنیت انواع اطلاعات در سازمان و ده ها آیتم دیگر تایین کننده طرح شبکه سازمان شما خواهد بود. این مهم وظیفه و تخصص ماست که شبکه ای ایمن، پویا، قابل گسترش، و از همه مهمتر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه برای شما طراحی کنیم.

 

  1. پیشنهاد طرح اولیه

 

    پس از یررسی تمامی شرایط و درخواست های شما و ارائه مشاوره های تخصصی از سمت مشاوران امداد کامپیوتر تهران طرح اولیه پیشنهادی در قالب فایل هایی حاوی طرح توجیهی، شرح خدمات و هزینه تجهیزات و زمانبندی اجرای پروژه به سمع و نظر شما خواهد رسید.

 

  1. برگزاری جلسات توجیهی و تعدیل طرح اولیه بر اساس نظرات مدیران سازمان

 

    در صورت صلاحدید کارفرما "امداد کامپیوتر تهران" با برگزاری جلسه یا جلساتی از طرح پیشنهادی خود دفاع خواهد کرد و مدیران عالی رتبه سازمان شما نظرات اصلاحی خود را در صورت امکان ارائه نموده تا متخصصان امداد کامپیوتر تهران طرح نهایی را تهیه نمایند.

 

  1. تهیه نقشه پیاده سازی، برنامه زمانبندی و هزینه ها

 

    نقشه پیاده سازی شبکه شامل چگونگی کابل کشی، محل قرارگیری تجهیزات شبکه، محل قرارگیری کامپیوترها و ... می باشد که تمامی آیتم ها موجود در نقشه دارای شماره گذاری مشخص و هدفمند خواهند بود. این شماره گذاری ها باعث خواهد شد شبکه شما به راحتی در صورت وجود هر نوع ایرادی در سال های آینده به راحتی عیب یابی شده و قابل گسترش باشد.

 

    برنامه زمانبندی، شامل شروع و پایان پروژه و همچنین ساعات حضور متخصصان امداد کامپیوتر تهران در محل شرکت را شامل می شود که تماما با هماهنگی کارفرما برنامه ریزی خواهد شد.

 

    از لحاظ هزینه های خدمات و تجهیزات "امداد کامپیوتر تهران" کاملا منصفانه عمل می کند و تخفیف های فراوانی جهت رفاه حال شما در نظر خواهیم گرفت.

 

  1. تصویب طرح و عقد قرارداد

 

    طرح نهایی تصویب شده توسط کارفرما و پیمانکار که به امضای دو طرف رسیده است، پیوست قرارداد راه اندازی شبکه خواهد شد. این قرارداد نیز به درخواست کارفرما و پیمانکار شامل اصلاحات خواهد شد که پس از تایید نهایی مفاد آن از جانب طرفین قرارداد به امضای طرفین می رسد.

 

  1. معرفی تیم اجرایی، شروع پروژه طبق برنامه زمانبندی

 

    این حق کارفرما است که از تخصص و مهارت تیم اجرایی اطمینان لازم را حاصل فرماید. "امداد کامپیوتر تهران" رزومه و مدارک تخصصی تمامی کارکنان خود را در صورت درخواست کارفرما جهت رضایت هر چه بیشتر ایشان در اختیارشان قرار خواهد داد. حال نوبت آن است که شروع پروژه که تقویم آن توسط کارفرما تایین شده بود رقم بخورد.

 

  1. نصب و اجرای تجهیزات Passive

 

    در این مرحله تکنسین های کابل کشی و متخصصان نصب تجهیزات Passive کار خود را آغاز می کنند. این مرحله از کار شامل کابل کشی، داکت کشی، نصب رک و سرور ها، آرایش کابل های داخل رک یا رک ها، نصب تجهیزات بی سیم، و ... می باشد. زیبایی، پایداری، رعایت استانداردهای روز و بین المللی مربوطه در این مرحله از کار مد نظر قرار خواهند گرفت.

 

  1. نصب و اجرای تجهیزات Active

 

    تجهیزات Active شامل سیستم عامل ها، سرویس های شبکه، نرم افزار های کاربردی و تحت شبکه، آنتی ویروس های تحت شبکه، ابزار های پشتیبان گیری قابل برنامه ریزی، سرویس های مدیریت دسترسی کاربران و صدها سرویس و خدمات دیگر می باشد. طبق مفاد قرارداد تک تک تجهیزات Active  توسط کارشناسان مجرب امداد کامپیوتر تهران نصب، برنامه ریزی، پیاده سازی و استفاده از آنها به تکنسین IT حاضر در سازمان یا شرکت شما آموزش داده خواهد شد.

 

  1. مستند سازی پروژه

 

    یکی از مهم ترین مراحل کار مستند سازی شبکه می باشد. در این مرحله از کار نقشه تهیه شده در مرحله طراحی شبکه به روزرسانی شده و برای تمامی تجهیزات Passive و Active شناسنامه تهیه می شود. در صورت درخواست کارفرما "امداد کامپیوتر تهران" حاضر است برای تمامی تجهیزات راهنمای کاربری نیز تهیه کند تا برخی نیازهای کارمندان بخش IT سازمان شما در مواجهه با مشکلات و یا سوالات احتمالی مرتفع گردد.

 

  1. تحویل پروژه به کارفرما

 

    پس از اتمام کار پیاده سازی شبکه کارشناسان "امداد کامپیوتر تهران" به مدت یک هفته جهت تست عملیاتی و رفع مشکلات احتمالی در خدمت شما خواهند بود. "امداد کامپیوتر تهران" به پاس اعتماد شما یک تا سه ماه به طور رایگان پشتیبانی شبکه را انجام خواهد داد.


چاپ   ایمیل